Jak drukować z telefonu na drukarce HP

Jak drukować na drukarce HP z telefonu?

Wystarczy zainstalować aplikację HP Smart na telefonie lub tablecie i skonfigurować połączenie drukarki z siecią bezprzewodową. Później możesz wysyłać zadania drukowania z urządzenia z systemem Android, gdy jest ono podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej co drukarka.

Jak podłączyć telefon do drukarki?

W większości przypadków smartfon udaje się podłączyć do drukarki za pośrednictwem kabla USB. Aby urządzenia mogły się skomunikować, telefon komórkowy musi obsługiwać format USB OTG (On-the-Go), który pozwala na wymianę informacji z urządzeniami peryferyjnymi.

Jak drukować dokumenty z telefonu?

Krok 2. Wydrukuj pliki z telefonu

  1. Otwórz aplikację Dokumenty, Arkusze albo Prezentacje Google na telefonie lub tablecie z Androidem.
  2. Na pliku, który chcesz wydrukować, kliknij Więcej .
  3. Kliknij Udostępnij i wyeksportuj Drukuj .
  4. Wybierz drukarkę, postępując zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.
  5. Kliknij Drukuj .

Jak włączyć usługę drukowania w telefonie?

Włączanie i wyłączanie drukowania na telefonie

  1. Na telefonie otwórz aplikację Ustawienia .
  2. Kliknij Połączone urządzenia Ustawienia połączeń Drukowanie.
  3. Kliknij usługę drukowania.
  4. Włącz lub wyłącz usługę drukowania.

Jak połączyć się bezprzewodowo z drukarka HP?

Umieść drukarkę w pobliżu routera Wi-Fi. Otwórz menu Konfiguracja, Sieć lub Ustawienia sieci bezprzewodowej, a następnie wybierz Kreator konfiguracji łącza bezprzewodowego. Wybierz nazwę sieci, a następnie wprowadź hasło, aby zakończyć konfigurację połączenia.

Jak podłączyć drukarkę HP do aplikacji?

Zaloguj się do aplikacji HP Smart. W razie konieczności wybierz drukarkę. Przewiń w dół do opcji Dostęp do usługi ePrint, a następnie w razie potrzeby kliknij opcję Dostęp do usługi ePrint. Wybierz opcję Dozwolone.

Jaki program do drukowania z telefonu?

Jedną z najpopularniejszych jest aplikacja PrinterShare. Oprócz niej dużym zainteresowaniem cieszą się również aplikacje Print Anywhere i Mopria Print Service.

Czy można drukować z telefonu przez USB?

Jeśli jednak jesteś posiadaczem telefonu lub tabletu z Androidem w wersji 4.0 (KitKat) lub nowszym, powinieneś móc bez problemu połączyć się z drukarką przez USB.

Gdzie mogę wydrukować dokument z telefonu?

bezpośrednio przez Wi-Fi – wystarczy zalogować drukarkę i smartfon do tej samej sieci; za pomocą aplikacji od producenta; za pomocą uniwersalnych aplikacji do drukowania, takich jak Mopria Print Service; za pomocą funkcji AirPrint, bez aplikacji zewnętrznych (telefony Apple).

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: