Sposoby instalacji drukarki bez dysku

Aby drukarka działała poprawnie, musisz zainstalować specjalne oprogramowanie lub sterowniki na komputerze. Niektórzy użytkownicy uważają, że wymaga to dysku, ale można to zrobić za pomocą kilku metod i bez niego. Ten materiał szczegółowo opisuje wszystkie sposoby instalacji drukarki bez dysku instalacyjnego, a także możliwe powiązane problemy i opcje ich rozwiązania.

Instalacja dodatkowego oprogramowania urządzenia drukującego nawet u zaawansowanego użytkownika może potrwać do pół godziny. Aby to zrobić dla początkującego, musisz postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku. Najpierw musisz podłączyć drukarkę do komputera za pomocą USB i włączyć urządzenie, a następnie określić metodę instalacji drukarki. Możesz pobrać oprogramowanie w trybie automatycznym lub ręcznym, dzięki możliwościom systemu operacyjnego Windows, a także za pomocą innych programów.

Automatyczna instalacja

Zwykle System Windows samodzielnie uruchamia proces instalacji po połączeniu urządzeń. Ta metoda jest odpowiednia zarówno dla wersji 7 systemu Windows, jak i 10. W wyświetlonym oknie wystarczy wybrać „automatyczne wyszukiwanie”. Jeśli drukarka jest nowoczesna (na przykład Canon i-SENSYS MF4410), odpowiednie oprogramowanie zostanie zainstalowane bez problemów.

Instalacja przez Windows

Jeśli instalacja nie nastąpiła automatycznie, możesz użyć następującej metody oferowanej przez system operacyjny. Najpierw musisz przejść do Panelu sterowania i kliknąć „sprzęt i dźwięk”, gdzie znajduje się element „Wyświetl urządzenia i drukarki”.

Inne metody

Najskuteczniejszą metodą instalacji sterowników jest wyszukiwanie oprogramowania według identyfikatora sprzętu. Aby znaleźć go w systemie Windows 7, musisz przejść do właściwości komputera, a następnie — do Menedżera urządzeń. W systemie Windows 10 znajduje się w sekcji „Opcje”, w której musisz kliknąć „urządzenia” (w następnym oknie znajduje się odpowiedni przycisk). Na wyświetlonej liście Urządzenie może być wyświetlane jako Nieznane urządzenie. Można go również znaleźć w pozycji „Drukarki”.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: