Wszystkie sposoby na znalezienie adresu IP drukarki

Drukarka to urządzenie peryferyjne, które łączy się z komputerem. Jak wspomniano powyżej, istnieje kilka sposobów podłączenia go: za pomocą kabla USB, za pomocą kabla Lan i bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi. Do urządzenia podłączonego do komputera za pomocą sieci Lan lub Wi-Fi przypisany jest adres sieciowy lub w inny sposób adres IP, przy czym sama drukarka staje się częścią sieci lokalnej.

Jak wyświetlić adres IP

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki adres IP jest przypisany do drukarki, możesz skorzystać z jednej z opcji opisanych krok po kroku poniżej.

Za pomocą systemu Windows „właściwości drukarki”

W systemie Windows 10 algorytm jest następujący: Start — Panel sterowania – urządzenia i drukarki – znajdź model, którego szukasz, i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Następnie w menu rozwijanym wybierz „Właściwości drukarki”, a następnie wybierz”usługi sieciowe” wśród opcji. Adres sieciowy można zobaczyć w sekcji informacje diagnostyczne w wierszu adres IP.

Istnieje inna opcja wyszukiwania działająca we wszystkich wersjach systemu Windows: za pomocą kombinacji klawiszy Win (przycisk z ikoną systemu Windows)+R otwórz listę podłączonych urządzeń. Jeśli w oknie poleceń, które zostanie otwarte, wydrukujesz „drukarki kontrolne”, menu ze wszystkimi podłączonymi urządzeniami stanie się dostępne, pozostaje przejść do karty z ustawieniami.

Poprzez stronę próbną

Kluczowe specyfikacje drukarki zostaną również zawarte na stronie próbnej. Z reguły odzwierciedla informacje o domyślnych ustawieniach urządzenia, jego numerze seryjnym, a także dane ustawień sieciowych, w tym adres IP, który można określić w wierszu „adres IPv4” lub „adres IPv6″. Strona próbna jest drukowana z komputera, dla którego w dowolnym systemie operacyjnym na karcie Właściwości drukarki należy znaleźć sekcję ” Ogólne „i nacisnąć przycisk”Drukowanie próbne”. W rezultacie zostanie wydrukowany arkusz ze szczegółowymi danymi.

Za pomocą edytorów tekstu

Innym sposobem na znalezienie adresu IP drukarki jest użycie dowolnego edytora tekstu, który ma możliwość wydrukowania dokumentu, takiego jak Word lub Word Pad. Aby to zrobić, otwórz dowolny plik w tym edytorze i wyślij go do wydrukowania. Tę funkcję można wybrać z menu programu, możesz po prostu kliknąć ikonę drukarki lub użyć kombinacji Ctrl+P. w oknie drukowania, które zostanie otwarte, musisz wybrać nazwę urządzenia, jeśli nie pojawi się automatycznie, wówczas jego adres IP zostanie zapisany w wierszu „Port”.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: